Rola agenta nieruchomości w pozyskaniu kredytu hipotecznego

  • Data dodania: 12.06.2022

Jak wygląda pozyskanie kredytu hipotecznego?


Zgoda banku na pożyczkę hipoteczną jest możliwa, jeśli kredytobiorca spełnia odpowiednie warunki. Przede wszystkim ocenie podlega zdolność kredytowa, która była budowana do momentu zgłoszenia się kredytobiorcy do banku, na jej wynik wpływają aktualne i przeszłe zobowiązania finansowe. Kolejne warunki, które analizuje bank przy pozyskiwaniu kredytu hipotecznego to wiek kredytobiorcy (najlepiej, aby nie przekraczał 35 roku życia), wysokość otrzymywanych dochodów, miesięczne wydatki, ilość osób na utrzymaniu, forma zatrudnienia (umowa o pracę, własna działalność) oraz wysokość wkładu własnego.

Jak biuro nieruchomości pomaga w uzyskaniu kredytu


Agenci nieruchomości są na bieżąco z aktualnymi wymaganiami banków udzielających pożyczek hipotecznych. Większość renomowanych biur nieruchomości współpracuje z profesjonalnymi doradcami kredytowymi, którzy są w stanie porównać oferty nawet z kilkunastu różnych banków, biorąc pod uwagę potrzeby klienta oraz jego zdolność kredytową. Z pewnością agent nieruchomości zadba o to, aby doradca kredytowy dokładnie wytłumaczył wszystkie za i przeciw stojące za konkretnymi ofertami bankowymi, co z pewnością jest pomoce w pozyskaniu kredytu hipotecznego.

Co pierwsze — wybór mieszkania czy kredyt?

Pozyskiwanie kredytu hipotecznego jest możliwe na podstawie wartości nieruchomości, którą chce kupić klient. Oczywiście przy tym procesie niezbędna jest ocena zdolności kredytowej. Całość procesu należy zacząć od wyboru mieszkania i podpisania umowy przestępnej, aby nikt inny nie kupił nieruchomości przed Tobą. Posiadając wybraną nieruchomość, można wnioskować do banków o zgodę na udzielenie pożyczki. Twój doradca z ramienia agencji nieruchomości z pewnością pomoże wybrać Ci najlepszą ofertę.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.