Rzeszowski rynek nieruchomości 2022

  • Data dodania: 16.08.2022
  • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Ceny mieszkań w Rzeszowie


Ceny mieszkań w Rzeszowie tak, jak w większości miejsc w Polsce kosztują z miesiąca na miesiąc coraz więcej. W kwietniu średnia cena za 1 metr kwadratowy mieszkania wynosiła 7522 złote. Jest to wartość wyższa w stosunku do wartości prognozowanej. Wzrost ceny w stosunku do miesiąca poprzedniego to 1,54%. Średnia cena mieszkań przekracza 8000 złotych za m2 w takich dzielnicach jak: Dąbrowskiego, Piastów, Staroniwa, Wilkowyja oraz Matysówka. Z kolei najtańsze mieszkania, czyli te, których średnia cena nie przekracza 7000 złotych, znajdują się w dzielnicy Baranówka, Generała Władysława Andersa, Kmity, Załęże Krakowska-Południe, Króla Stanisława Augusta, w Miłocinie oraz Pobitnie. Mieszkańce mogą nabyć najwięcej nowych mieszkań na osiedlu Drabianinka. Sprzedający mieszkanie średnio czeka 85 dni na ostateczną sprzedaż mieszkańca od momentu zamieszczania informacji pod tytułem "sprzedam mieszkanie w Rzeszowie".

Aktualne Inwestycje w Rzeszowie


Nowe inwestycje w Rzeszowie pod względem rynku mieszkaniowego dotyczą głównie obszaru Resovia Sky, gdzie znajduje się obecnie aż 164 mieszkań, Panorama Kwiatkowskiego z 133 nowymi mieszkaniami oraz Apartamentów Wywrockiego 11, gdzie można nabyć 50 różnych obiektów mieszkalnych. Kilkadziesiąt nowych mieszkań można znaleźć również w takich dzielnicach jak: KrakoVska, Dworzysko Park, Osiedle Carpatia, Urocza 10, Słoneczne Zacisze oraz Osiedle Miła. Za TOP 3 najważniejszych inwestycji w Rzeszowie w bieżącym roku uznaje się: Osiedle Wieniawskiego etap 3 i 4, Olsztyński Park oraz Dworskie Ogrody 60. Wszystkie z nich charakteryzują się nowoczesnością oraz atrakcyjnością lokalizacji. Wśród ofert mieszkalnych można znaleźć zarówno rozwiązania budżetowe, jak i z wyższej rangi cenowej. Mieszkania są również zróżnicowane pod kątem wielkości. Można znaleźć zarówno kawalerki, jak i wielopokojowe budynki mieszkalne. Ważną informacją z perspektywy inwestora jest fakt, że warto inwestować na Rzeszowskim rynku mieszkaniowym. Osoby chcące się zapoznać ze szczegółową ofertą dotyczącą nowości w tym zakresie mogą wpisać w okno przeglądarki frazę "kupie mieszkanie w Rzeszowie". Potencjalnemu nabywcy powinno wyskoczyć szereg ofert kupna.

Sprzedaż nieruchomości przez biuro w Rzeszowie


Sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem biura wiąże się z wieloma korzyściamiNależy korzystać z profesjonalnych i sprawdzonych biur nieruchomości w mieście. Do kluczowych korzyści wybrania tej opcji można zaliczyć przede wszystkim wygodę oraz gwarancje bezpieczeństwa. Obiecujące biuro nieruchomości w Rzeszowie ma fachową wiedzę z zakresu przepisów prawnych oraz spore doświadczenie. Dzięki temu sprzedaż mieszkania powinna pójść znacznie sprawniej. Udział biura nieruchomości wiąże się z korzyściami zarówno dla kupującego, jak i oczywiście osoby sprzedającej. Korzystając z tej opcji, należy się liczyć z kosztami rzędu 2-3% ceny sprzedawanej nieruchomości. Warto kierować się opinią innych osób, które korzystały z tego rodzaju usług wcześniej. Sprzedaż swojej nieruchomości za pośrednictwem biura jest bardzo dobrą opcją, jednak konieczna jest ostrożność, ponieważ nie ma możliwości odzyskania pieniędzy zapłaconej podczas zawiązywania umowy przedwstępnej, nawet w przypadku jej rozwiązania.

Facebook

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.