Czy warto brać kredyt na zakup nieruchomości w Rzeszowie?

  • Data dodania: 20.10.2022
  • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Czy zakup mieszkania na kredyt dalej ma sens?


Bardzo wielu z nas marzy o samodzielnym życiu, oddzielnym mieszkaniu, założeniu własnej rodziny, jak również zamieszkaniu w swoim upragnionym miejscu. Nic więc dziwnego, że niezbędnym elementem do tego typu przedsięwzięć jest własne mieszkanie. Nasze biuro nieruchomości Rzeszów obserwuje, że wielu z nas nie dysponuje własnymi środkami finansowymi, które pozwoliłyby na zakup mieszkania. Czy wzięcie kredytu hipotecznego na zakup mieszkania dalej ma sens?

Biuro nieruchomości Rzeszów i jego rekomendacja — o kredycie ze stałym oprocentowaniem


Dla wielu z nas kredyt hipoteczny jest dziś jedynym rozwiązaniem, które pozwala na zdobycie właściwej sumy pieniędzy na zakup nieruchomości Rzeszów. Nic więc dziwnego, że wielu z nas szuka rozwiązania, które pomoże ograniczyć ryzyko związane z inflacją i rosnącymi stopami procentowymi, które mają realny wpływ na niezwykle wysoki wzrost kosztów kredytu. W związku z tym chcąc kupić nieruchomość Rzeszów, wiele osób wybiera kredyt ze stałym oprocentowaniem, zaznaczyć jednak należy, że nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Wybór takiej opcji kredytowej sprawi, że przez cały okres finansowania będziemy mogli mieć pewność, że wysokość naszej raty nie wzrośnie, co jest główną zaletą, jednak w czasach znacznie rosnącej inflacji takie kredyty są jednak pod pewnymi względami wątpliwym pomysłem na zdobycie potrzebnej sumy pieniędzy. Jak każda inwestycja, także kredyt ze stałym oprocentowaniem niesie za sobą pewne ryzyko. W przypadku, gdy inflacja "zahamuje" oraz będzie spadać, stopy procentowe również. To sprawi, że osoby, które zdecydowały się kredyt ze stałym oprocentowaniem, będą płacić większe odsetki niż osoby biorące nowe kredyty — podobnie jest w przypadku kredytów ze zmienną stopą. W przypadku stałego oprocentowania, kupując nieruchomości Rzeszów, pomimo spadku inflacji i stóp, wciąż będziemy płacić raty tej samej, stałej wysokości.

Drogie kredyty hipoteczne - banki wychodzą naprzeciw sytuacji.

W sytuacji, gdzie kredyt hipoteczny na zakup danej nieruchomości staje się coraz bardziej problematyczny, banki dostosowują swoją ofertę tak, aby była ona zarówno korzystna, jak i bezpieczna. Wiele instytucji finansowych proponuje aktualnie kredyt hipoteczny, który przez określoną ilość czasu jest z oprocentowaniem stałym, a następnie możemy wybrać, czy chcemy je zmienić. Takim przykładem jest bank ING i ich oferta Kredytu ze Stałym Oprocentowaniem na 5 Lat (https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/oferty-i-oprocentowanie-stale). Jako sprawdzone biuro nieruchomości w Rzeszowie jesteśmy w stanie również pomóc w uzyskaniu kredytu, w ramach współpracy z konkretnym doradcą finansowym, z którym działamy od lat. Dzięki temu możemy nie tylko polecić zaufaną osobę, ale dajemy dostęp do bardzo korzystnego finansowania, nierzadko na lepszych warunkach niż bezpośrednio w placówce banku.

Zapytaj o najkorzystniejsze finansowanie przyszłej nieruchomości.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.