Home staging

Odpowiednio przygotowana nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu powoduje wzrost jej ceny nawet do 10%. Tym właśnie zajmujemy się podczas Home Stagingu. Dotyczy to zarówno sprzedaży mieszkania, jak i jego wynajmu. Odpowiednia aranżacja i odświeżenie mieszkania, czy domu nie tylko wpływa na cenę, ale też to, w jakim czasie dana nieruchomość zostanie sprzedana. Aktualnie jest to już standardem, stąd też oferty, bez wcześniejszego przygotowania są dzisiaj bardzo nieatrakcyjne i rzadko wybierane.

W czasach, gdy wynajem mieszkań nie cieszy się aż tak dużą popularnością, dzięki Home Stagingowi jesteśmy w stanie uniknąć miesięcy, w których nasza nieruchomość dla nas nie zarabia. Inwestycja w taki zabieg może w bardzo krótkim czasie zwrócić się w postaci lepszej ceny najmu. Dodatkowo warto pamiętać, że atrakcyjna oferta przyciąga więcej osób, a co za tym idzie mamy możliwość większego doboru kandydatów.

Jak przebiega proces Home Staging’u?

  • Zaczyna się od wstępnych rozmów, przy których określamy zasięg działania — w zależności, czy to ma być lekka metamorfoza, czy jednak potrzebne są większe prac, które mają za zadanie odświeżyć wnętrza.
  • Wszystkie założenia opierają się o wyznaczony cel, którym jest wzrost ceny o określony procent tej aktualnej lub skrócenie czasu sprzedaży.
  • Wprowadzamy zmiany w życie — kupujemy odpowiednie dekoracje, odświeżamy ściany oraz dokładnie sprzątamy.
  • Po tych czynnościach przygotowujemy zdjęcia pomieszczeń lub wirtualny spacer.