• Data dodania: 18.05.2022

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2022 roku będzie głównie zależała od sytuacji gospodarczej. Tu zmiany są dynamiczne - inflacja, wysokie stopy procentowe i wojna na Ukrainie. Jak zmieni się rynek nieruchomości i czego należy się spodziewać w 2022 roku? - wyjaśniamy poniżej.

  • Data dodania: 05.05.2022

Co to jest home staging? To technika sprzedaży dla domów, która obecnie jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych. Pozwala ona na wyobrażeniu sobie przez potencjalnego nabywcę, jak może wyglądać jego nowy dom, a tym samym - wybór nieruchomości, która w stu procentach będzie spełniała jego oczekiwania.

  • Data dodania: 23.02.2021

Ustalenie właściwej ceny mieszkania bywa trudne. Możemy posiłkować się portalami ogłoszeniowymi i ustalić cenę porównywalną do tej, jaką mają podobne nieruchomości w okolicy, ale nie zawsze jest to korzystne. Bez odpowiedniej wiedzy nie jesteśmy w stanie ocenić tego, czy są to ceny korzystne i rzetelne. Nie wiemy w końcu, czy przeglądane oferty są skuteczne i przynoszą pożądany skutek.

  • Data dodania: 23.02.2021

Samodzielna sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. I choć zwykle uda się załatwić wszystkie formalności i na własną rękę sfinalizować transakcję, to nie zawsze obędzie się to bez problemów związanych ze znalezieniem odpowiedniego kupca lub osiągnięciem satysfakcjonującej ceny. Jak ominąć te przeszkody? Czy rozwiązaniem może być skorzystanie z agencji nieruchomości?

  • Data dodania: 17.08.2020

Rok 2019 był pod wieloma względami rekordowy dla rynku nieruchomości w Polsce. Oddano wówczas do użytku ponad 200 tys. nowych mieszkań (12 proc. więcej niż rok wcześniej), a ceny nieruchomości w największych polskich miastach wzrosły średnio o 10 proc. Obecny rok miał być kontynuacją trendu, ale wszystko zmieniła panująca pandemia koronawirusa. Sprawdzamy więc, jaka jest obecnie kondycja rynku nieruchomości w Polsce.

  • Data dodania: 10.08.2020

Reklama jest dźwignią handlu. Ma to swoje przełożenie również na sektor nieruchomości, gdzie podjęcie odpowiednich działań promocyjnych, może znacznie skrócić czas, który jest potrzebny do sprzedania mieszkania czy domu. Dowiedz się więc, jakie praktyki marketingu nieruchomości przynoszą największe korzyści i zacznij je testować w swojej pracy.

  • Data dodania: 03.08.2020

Sprzedaż mieszkania może okazać się nie lada wyzwaniem - nabywcy są wybredni i zwracają uwagę na każdy szczegół. Jak podnieść wartość sprzedawanej przez nas nieruchomości, a tym samym zachęcić nabywców do jej kupna? Poniżej przedstawiamy 4 skuteczne sposoby!

  • Data dodania: 27.07.2020

Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie - często, aby zrealizować swoje marzenie o idealnych czterech kątach, niezbędne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Warto więc zadbać, żeby te pieniądze zostały dobrze zainwestowane. Oprócz aspektów wizualnych, warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka istotnych rzeczy, aby nie kupić przysłowiowego kota w worku. Poniżej przedstawiamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nieruchomości.

  • Data dodania: 20.07.2020

Rynek wtórny cieszy się ogromną popularnością wśród kupujących. Według przeprowadzonych badań, aż 60 proc. osób wskazuje, że największą jego zaletą jest możliwość nabycia nieruchomości w dobrej lokalizacji za niższą cenę. Warto jednak zachować ostrożność, ponieważ na kupujących z rynku wtórnego czeka kilka pułapek. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując dom z drugiej ręki.