• Data dodania: 10.10.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Dane GUS pokazują, że w samym roku 2021 ceny nowych mieszkań wzrosły o 11,9%, tymczasem obecnie Polska podobnie jak i inne kraje europejskie boryka się z wysoką inflacją...

 • Data dodania: 06.09.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. To duży wydatek, który zazwyczaj pochłania większość oszczędności i wiąże się z zaciągnięciem kredytu na lata. Przed podjęciem decyzji, warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby. Przede wszystkim określ, jak dużego metrażu potrzebujesz. Mieszkanie powinno być dopasowane do Twojego stylu życia i planów na przyszłość. • Data dodania: 30.08.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Właściciel nieruchomości wystawionej na sprzedaż chcąc jak najszybciej znaleźć nabywcę, musi bardzo dobrze przygotować się do wizyty potencjalnych kupców. Jest wiele rzeczy, o których warto pamiętać w trakcie czekania na klienta, który zdecydowanie będzie wiedział, o co chce zapytać. Nie chodzi tylko o wygląd czy wystrój nieruchomości, ale także o znajomość jej stanu technicznego i posiadanie zestawienia kosztów za mieszkanie lub dom. • Data dodania: 23.08.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Mieszkanie własnościowe to najpełniejsza forma własności nieruchomości. Właściciel ma pełne prawo do dysponowania mieszkaniem, tj. może z niego korzystać w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz otrzymywać dochody i inne korzyści związane z posiadaniem rzeczy. Oznacza to, że właściciel może swobodnie rozporządzać apartamentem, pod warunkiem, że nie narusza praw innych osób oraz obowiązujących przepisów prawa.
 • Data dodania: 16.08.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Ceny mieszkań w Rzeszowie tak, jak w większości miejsc w Polsce kosztują z miesiąca na miesiąc coraz więcej. W kwietniu średnia cena za 1 metr kwadratowy mieszkania wynosiła 7522 złote. Jest to wartość wyższa w stosunku do wartości prognozowanej. Wzrost ceny w stosunku do miesiąca poprzedniego to 1,54%.
 • Data dodania: 09.08.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Zakup własnej nieruchomości to bardzo poważna inwestycja, do której należy podchodzić z wielką troską. Po to, aby mieć pewność, że zainwestowane pieniądze zostaną wydane w dobrym celu. Dlatego też przyda się dobre biuro nieruchomości, które zawsze pomaga załatwić kilka najważniejszych spraw. • Data dodania: 02.08.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Z pandemią Covid-19 nasz kraj oraz cały świat boryka się już od mniej więcej dwóch lat. Rynek nieruchomości także nie pozostaje obojętny na zamrożenie gospodarki, lockdown czy inne utrudnienia, z którymi zmagamy się w związku z pandemią. Niestety, konsekwencję wymierzone są wprost w konsumentów. Ceny nieruchomości gwałtownie wzrosły.
 • Data dodania: 26.07.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Każdy, kto kiedykolwiek kupił lub sprzedał mieszkanie, na pewno zaczął od wstępnego badania jego wartości rynkowej. Często po takich badaniach okazuje się, że cena nieruchomości za metr kwadratowy dwóch mieszkań o podobnej wielkości i układzie może się znacznie różnić. Skąd bierze się ta różnica?
 • Data dodania: 19.07.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Najczęstszym rodzajem zadłużenia jest to związane z nieopłaceniem należnego czynszu we wspólnocie bądź też w spółdzielni. Wspólnota może na mocy art. 16 ustawy o własności lokali dochodzić należności. Należy mieć świadomość, że w razie kiedy dojdzie do sprzedaży mieszkania na drodze przymusowej licytacji nieruchomości, wtedy to właściciel nie ma prawa, by ubiegać się o lokal zamienny. Dłużnik w takiej sytuacji jest pozostawiony samemu sobie, a na wspólnocie nie ciąży obowiązek, by szukać lokalu zamiennego dla swojego dłużnika.


 • Data dodania: 12.07.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości, zwłaszcza bez pomocy agenta, to nie jest wcale łatwe zadanie. Warto jednak wiedzieć, że często sprzedający sami dodatkowo je sobie utrudniają, popełniając proste błędy, które w oczach kupującego mogą przecież zdyskredytować daną nieruchomość jako wartą zakupu. W dzisiejszym wpisie omówimy pięć podstawowych błędów, jakie popełnia zaskakująco wiele osób decydujących się na sprzedaż nieruchomości.


 • Data dodania: 05.07.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Wynajem mieszkania jest bardzo wiążącą decyzją, więc warto zadbać o jego bezpieczeństwo. W jaki sposób możemy to zrobić? Przede wszystkim, dokładnie zweryfikuj potencjalnego najemcę i sprawdź jego rzetelność. Z jakich środków zamierza opłacać czynsz? Jak intensywnego użytkowania mieszkania można się spodziewać?


 • Data dodania: 28.06.2022
 • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Zakup zadłużonej nieruchomości zawsze wiąże się z ryzykiem, jednak w większości przypadków taki układ jest mocno opłacalny. Warto wiedzieć, że dokonując zakupu nieruchomości zadłużonej, należy do takiej transakcji o wiele lepiej przygotować się pod względem prawnym. Wskazane jest, by w przypadku nabycia nieruchomości, która jest zadłużona, skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika w obrocie nieruchomości, który okaże bezcenną pomoc.


 • Data dodania: 21.06.2022

Niezależnie od tego, czy poszukujesz mieszkania dla siebie, czy jesteś inwestorem i chcesz wynajmować swoje lokale, warto skierować swoje potrzeby i oczekiwania do biura nieruchomości. Podczas wyboru biura nieruchomości musisz zorientować się, co dokładnie oferuje w ramach współpracy.

 • Data dodania: 12.06.2022

Kredyt hipoteczny to najbardziej popularna, a często również jedyna możliwa, forma uzyskania kapitału na zakup wymarzonego domu, działki czy innego rodzaju nieruchomości. Pozyskanie kredytu hipotecznego wymaga spełnienia różnych wymogów i formalności - z pewnością można uzyskać go bez pomocy z zewnątrz, ale doradztwo biura lub agenta nieruchomości może znacznie ułatwić ten proces.

 • Data dodania: 07.06.2022

Wraz z upływem czasu, sprzedaż nieruchomości znacznie się zmieniła. Dziś, w pracy pośrednika, pomocne okazują się nowoczesne technologie. Praktycznie każde biuro nieruchomości używa programów oraz aplikacji, które znacznie ułatwiają cały proces transakcji.

 • Data dodania: 23.05.2022

Możliwości sfinansowania zakupu nieruchomości jest kilka, a najogólniej dzieli się je na te, które bazują na kapitale własnym oraz obcym. W przypadku kapitału własnego mowa o oszczędnościach, które są w stanie pokryć koszty zakupu mieszkania bądź nieruchomości gospodarczej.

 • Data dodania: 18.05.2022

Sytuacja na rynku nieruchomości w 2022 roku będzie głównie zależała od sytuacji gospodarczej. Tu zmiany są dynamiczne - inflacja, wysokie stopy procentowe i wojna na Ukrainie. Jak zmieni się rynek nieruchomości i czego należy się spodziewać w 2022 roku? - wyjaśniamy poniżej.

 • Data dodania: 05.05.2022

Co to jest home staging? To technika sprzedaży dla domów, która obecnie jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych. Pozwala ona na wyobrażeniu sobie przez potencjalnego nabywcę, jak może wyglądać jego nowy dom, a tym samym - wybór nieruchomości, która w stu procentach będzie spełniała jego oczekiwania.

 • Data dodania: 23.02.2021

Ustalenie właściwej ceny mieszkania bywa trudne. Możemy posiłkować się portalami ogłoszeniowymi i ustalić cenę porównywalną do tej, jaką mają podobne nieruchomości w okolicy, ale nie zawsze jest to korzystne. Bez odpowiedniej wiedzy nie jesteśmy w stanie ocenić tego, czy są to ceny korzystne i rzetelne. Nie wiemy w końcu, czy przeglądane oferty są skuteczne i przynoszą pożądany skutek.

 • Data dodania: 23.02.2021

Samodzielna sprzedaż nieruchomości nie jest łatwym zadaniem. I choć zwykle uda się załatwić wszystkie formalności i na własną rękę sfinalizować transakcję, to nie zawsze obędzie się to bez problemów związanych ze znalezieniem odpowiedniego kupca lub osiągnięciem satysfakcjonującej ceny. Jak ominąć te przeszkody? Czy rozwiązaniem może być skorzystanie z agencji nieruchomości?

 • Data dodania: 17.08.2020

Rok 2019 był pod wieloma względami rekordowy dla rynku nieruchomości w Polsce. Oddano wówczas do użytku ponad 200 tys. nowych mieszkań (12 proc. więcej niż rok wcześniej), a ceny nieruchomości w największych polskich miastach wzrosły średnio o 10 proc. Obecny rok miał być kontynuacją trendu, ale wszystko zmieniła panująca pandemia koronawirusa. Sprawdzamy więc, jaka jest obecnie kondycja rynku nieruchomości w Polsce.

 • Data dodania: 10.08.2020

Reklama jest dźwignią handlu. Ma to swoje przełożenie również na sektor nieruchomości, gdzie podjęcie odpowiednich działań promocyjnych, może znacznie skrócić czas, który jest potrzebny do sprzedania mieszkania czy domu. Dowiedz się więc, jakie praktyki marketingu nieruchomości przynoszą największe korzyści i zacznij je testować w swojej pracy.

 • Data dodania: 03.08.2020

Sprzedaż mieszkania może okazać się nie lada wyzwaniem - nabywcy są wybredni i zwracają uwagę na każdy szczegół. Jak podnieść wartość sprzedawanej przez nas nieruchomości, a tym samym zachęcić nabywców do jej kupna? Poniżej przedstawiamy 4 skuteczne sposoby!

 • Data dodania: 27.07.2020

Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie - często, aby zrealizować swoje marzenie o idealnych czterech kątach, niezbędne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Warto więc zadbać, żeby te pieniądze zostały dobrze zainwestowane. Oprócz aspektów wizualnych, warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka istotnych rzeczy, aby nie kupić przysłowiowego kota w worku. Poniżej przedstawiamy, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie nieruchomości.

 • Data dodania: 20.07.2020

Rynek wtórny cieszy się ogromną popularnością wśród kupujących. Według przeprowadzonych badań, aż 60 proc. osób wskazuje, że największą jego zaletą jest możliwość nabycia nieruchomości w dobrej lokalizacji za niższą cenę. Warto jednak zachować ostrożność, ponieważ na kupujących z rynku wtórnego czeka kilka pułapek. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując dom z drugiej ręki.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.