5 spraw, w których pomoże Ci agent nieruchomości

  • Data dodania: 09.08.2022
  • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości
Zakup własnej nieruchomości to bardzo poważna inwestycja, do której należy podchodzić z wielką troską. Po to, aby mieć pewność, że zainwestowane pieniądze zostaną wydane w dobrym celu. Dlatego też przyda się dobre biuro nieruchomości, które zawsze pomaga załatwić kilka najważniejszych spraw.

Szeroka baza nieruchomości


Biuro nieruchomości posiada własną bazę, gdzie znaleźć można ogromną ilość ogłoszeń. To właśnie tam można znaleźć wiele ofert na wyłączność, jakie dedykowane są tylko dla klientów danego biura. Niektóre mogą pochodzić od deweloperów, czy też z rynku wtórnego. Stanowić mogą one nie lada pokusę — np. jeżeli chodzi o cenę, lokalizację, czy też powierzchnię, jaka dostępna jest w danej nieruchomości. Oferty na wyłączność dostępne są tylko i wyłącznie w danym biurze nieruchomości, bez możliwości ich samodzielnego podglądu w internecie. Całkiem możliwe, że właśnie wśród takich ofert znajdzie się idealna nieruchomość, która będzie dopasowana do indywidualnych potrzeb osoby, która chciałaby dokonać zakupu.

Kredyt na zakup nieruchomości


Tylko niewielki odsetek inwestorów decyduje się na zakup nieruchomości za "gotówkę". Zdecydowana większość osób decyduje się na poważny kredyt hipoteczny, którego samo załatwianie jest mocno czasochłonne. Dobre biuro nieruchomości jest w stanie pomóc, jeżeli chodzi o sprawy związane z załatwianiem kredytu. Pomoc może zostać oferowana w dwojaki sposób. Pierwsza — wskazanie dobrego doradcy kredytowego, który zajmie się już finalizacją formalności, jakie związane są ze zobowiązaniami hipotecznymi. Druga — bezpośrednia pomoc doradcy nieruchomości, który będzie sprawdzał, czy inwestor zdołał skompletować wszystkie potrzebne dokumenty, co też ułatwi i przyspieszy wydanie decyzji przez bank.

Niższa cena zakupu


A co, gdyby udało się nieco obniżyć cenę, która oferowana jest za dom lub mieszkanie? W tym jednak potrzebny będzie agent nieruchomości, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak powinny zostać przeprowadzone negocjacje cenowe ze sprzedawcą, pozwalające zaoszczędzić nieco funduszy lub też wziąć mniejszy kredyt hipoteczny. Nie jest powiedziane, że negocjacje zawsze osiągną spodziewany skutek, ale jak to mówią — kto nie próbuje, ten nie wie, na czym stoi. Wielu inwestorów nie ma śmiałości negocjować, ale pośrednik na pewno nie będzie miał przed tym oporów.

Stan prawny


Agent nieruchomości sprawdzi dokładnie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, jeżeli chodzi o przeniesie aktu własności. Tak, aby inwestor mógł być pewny tego, że po wpłaceniu pieniędzy, nieruchomość faktycznie przejdzie w jego ręce. Nigdy nie można decydować się na podpisanie żadnej umowy, jeżeli ktoś nie ma pewności co do tego, jak faktycznie wygląda akt własności. Było już wiele takich przypadków, kiedy po wielu latach od sprzedaży mieszkania/domu, pojawiała się osoba twierdząca, że owa nieruchomość należy do niej, a sprzedaż odbyła się bez jej zgody. Pośrednik wie, jak to sprawdzić, dzięki czemu znacznie można przyspieszyć późniejszą finalizację.


Bezpieczeństwo transakcji


Agencja nieruchomości zadba również o to, aby dla obydwu stron została sporządzona merytoryczna umowa, gdzie znajdą się właściwie zapisy dla tego typu transakcji. Pośrednik będzie działał w imieniu swojego zleceniodawcy, na bieżąco objaśniając mu wszystkie zawiłe zapisy, jakie mogą zostać przez niego niezrozumiane. Nad wszystkimi formalnościami będzie czuwało biuro nieruchomości, dbając tym samym także o komfort psychiczny inwestora, poszukującego nieruchomości.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.