Wszystko, co warto wiedzieć o mieszkaniach z rynku wtórnego

  • Data dodania: 09.11.2022
  • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości
Zastanawiasz się, co warto wiedzieć o mieszkaniach z rynku wtórnego? Szukasz informacji o tym, czym różni się rynek wtórny od pierwotnego i który z nich jest lepszą inwestycją? A może chcesz się dowiedzieć, które mieszkania zyskują na większej wartości z czasem? Sprawdź, co warto wiedzieć o mieszkaniach na rynku wtórnym, jakie są najważniejsze różnice między nimi a rynkiem deweloperskim i o czym warto pamiętać, rozważając zakup właśnie takiego mieszkania!

Jakie są zalety mieszkań z rynku wtórnego względem mieszkań od dewelopera?


Rynek deweloperski bardzo prężnie się rozwija. Powstają nawet osiedla, nowe budynki, a każde biuro nieruchomości nieustannie oferuje nowe lokalizacje. Rynek pierwotny jest jednak dość ryzykowny — zawsze istnieje możliwość, że nowe osiedle nie będzie dobrze skomunikowane z centrum miasta, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają samochodu. Nowe budynki powstają też nieraz na terenach zalewowych, które nie zostały odpowiednio osuszone. Dobry agent nieruchomości może wskazać potencjalne zagrożenia związane z podtopieniem, wadą konstrukcyjną, czy że mieszkanie zostało wykonane zgodnie z projektem. W przypadku rynku pierwotnego mogą też występować problemy z zaopatrzeniem budowy, z wypłacalnością dewelopera oraz opóźnienia w wykończeniu projektu. A to oznacza koszty, opóźnienia i stres dla osób, które to mieszkanie zakupiły. W przypadku rynku wtórnego mieszkanie jest już dostępne do zamieszkania i sprawdzenia, jeszcze przed zakupem.

Jak wygląda procedura zakupu mieszkania z rynku wtórnego i czym się różni od tej od dewelopera?


Nasze biuro nieruchomości Rzeszów zawsze działa podobnie. To przede wszystkim legalne biuro, które pośredniczy w sprzedaży nieruchomości między sprzedającym a kupującym. Agent nieruchomości zawsze najpierw szuka nabywców, organizuje otwarte domy i pokazy danego mieszkania oraz opowiada o nim. W zależności od sytuacji prawnej wskazanego mieszkania oraz tego, czy jest zamieszkanie, czy nie, zależy to, jak szybko można to mieszkanie sprzedać i w nim zamieszkać. Przed zakupem następuje także kontakt z rzeczoznawcą, notariuszem, a czasem także z bankiem, jeśli mieszkanie zostanie kupione na kredyt. Przez każdy etap zakupu mieszkania zarówno kupującego, jak i sprzedającego przeprowadza doświadczony agent nieruchomości. W przeciwieństwie do zakupu od dewelopera kupujący może sprawdzić kupione mieszkanie, skonsultować się z sąsiadami, ocenić atrakcyjność swojego zakupu przed sfinalizowaniem transakcji.

Czy mieszkania z rynku wtórnego również zyskują na wartości?


Nieruchomości Rzeszów to zawsze dobra inwestycja. Mieszkania z rynku wtórnego, jeśli są zachowane w dobrym stanie technicznym, nie tracą na wartości, a wręcz zyskują. W razie wątpliwości warto skonsultować się z biurem nieruchomości, agent nieruchomości rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytania.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.