Inflacja, a ceny nieruchomości

  • Data dodania: 10.10.2022
  • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości
Dane GUS pokazują, że w samym roku 2021 ceny nowych mieszkań wzrosły o 11,9%, tymczasem obecnie Polska podobnie jak i inne kraje europejskie boryka się z wysoką inflacją, która dodatkowo wpływa na wzrost cen. Odwiedzając biuro nieruchomości Rzeszów, klienci mogą się przekonać, że mieszkań na rynku pierwotnym jest coraz mniej, a ich cena systematycznie rośnie. Dlatego dzisiaj podpowiemy Ci, czy warto czekać z zakupem nowego mieszkania w Rzeszowie.

Nieruchomości Rzeszów - jak inflacja wpływa na ceny mieszkań w Rzeszowie?


Jeśli szukasz nieruchomości Rzeszów, to musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 7000-8000 zł za 1 m². Choć okresowo ceny mogą się obniżać, to w obliczu obecnej sytuacji są to obniżki jedynie symboliczne, ponieważ w dłuższej perspektywie czasowej ceny systematycznie rosną. Doświadczony agent nieruchomości Rzeszów znajdzie dla Ciebie korzystne oferty, jeśli jednak szybko nie zdecydujesz się na zakup, to może się okazać, że ktoś Cię ubiegnie lub właściciel zmieni cenę. Wynika to z galopującej inflacji, która obecnie wynosi 17,2% i powoduje regularne podnoszenie stóp procentowych. W efekcie drożeją materiały budowlane, koszty pracy i kosztów budowy nowych mieszkań.

Kiedy warto odwiedzić biuro nieruchomości Rzeszów?


Rosnące ceny to nie jedyny problem osób szukających mieszkania. W ostatnim czasie coraz trudniej jest uzyskać kredyt na nieruchomości Rzeszów, ponieważ klienci muszą dokonać wyższej wpłaty własnej i powinni też liczyć się z wysokimi ratami. Agent nieruchomości Rzeszów może pomóc Ci określić Twoją zdolność kredytową i zaproponuje rozwiązanie, dzięki któremu bez problemu kupisz wymarzone mieszkanie. Jednak bazując na aktualnych prognozach, specjaliści nie zalecają odkładania zakupu mieszkania na przyszły rok. Przede wszystkim dlatego, że nowych inwestycji w Rzeszowie jest coraz mniej, co bezpośrednio przełoży się na wzrost wysokości cen. Ponadto inflacja i kryzys mogą spowodować, że z czasem coraz trudniej będzie uzyskać kredyt mieszkaniowy.

Jak agent nieruchomości Rzeszów może Ci pomóc w zakupie mieszkania?


Biuro nieruchomości Rzeszów
to miejsce, gdzie otrzymasz kompleksowe i rzetelne informacje na temat rzeszowskiego rynku mieszkań oraz realne wsparcie w procesie poszukiwania i zakupu wymarzonego lokalu. Agent nieruchomości Rzeszów może Ci pomóc w:
  • określeniu dostępnego budżetu i zdolności kredytowej
  • znalezieniu atrakcyjnej nieruchomości
  • wypełnieniu wszystkich formalności
  • uzyskaniu kredytu
  • podpisaniu korzystnej umowy z deweloperem
Pomimo trudnej sytuacji na rynku mieszkań, warto odwiedzić biuro nieruchomości Rzeszów, by zorientować się, jakie mieszkania są obecnie dostępne i znaleźć atrakcyjną nieruchomość w dobrej lokalizacji.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nieruchomości Rzeszów będą drożały. Jeśli planujesz zakup mieszkania, to nie czekaj, tylko już teraz rozejrzyj się za nowym lokalem, który spełni Twoje oczekiwania i będzie się mieścił w określonym przez Ciebie budżecie. Korzystając z usług biura nieruchomości w Rzeszowie, możesz szybko uzyskać wszystkie niezbędne informacje, dzięki którym podejmiesz dobrą decyzję.

Skorzystaj z usług zakupu nieruchomości razem z Opaliński Nieruchomości

Facebook

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.