4 sposoby na podniesienie wartości nieruchomości.

  • Data dodania: 03.08.2020
Sprzedaż mieszkania może okazać się nie lada wyzwaniem - nabywcy są wybredni i zwracają uwagę na każdy szczegół. Jak podnieść wartość sprzedawanej przez nas nieruchomości, a tym samym zachęcić nabywców do jej kupna? Poniżej przedstawiamy 4 skuteczne sposoby!


Odświeżenie mieszkania

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż, warto zainwestować trochę wolnego czasu i pieniędzy na przygotowanie jej do sprzedaży - zetrzyj kurze, umyj okna, posprzątaj w szafie, aby było w niej więcej miejsca oraz odkurz i umyj podłogi. Te z pozoru błahe rzeczy mają ogromny wpływ na wartość sprzedawanej nieruchomości.

Zwróć również uwagę na to, czy meble nie są poplamione, a ściany brudne. Jeśli tak - wyczyść meble, a ściany odśwież za pomocą farby. Koce oraz dywany lepiej zwinąć i schować, a zasłony wymienić na jasne - optycznie powiększą przestrzeń i nadadzą jej lekkości. Jeśli zauważyłeś, że któraś z szafek w kuchni jest zepsuta, a kran w łazience cieknie - napraw to. Nabywcy zwracają uwagę na takie szczegóły, a to jednocześnie obniża wartość sprzedawanej przez Ciebie nieruchomości.


Home staging

Przed wykonaniem zdjęć do ogłoszenia oraz prezentacją mieszkania warto również zmienić nieco jego wygląd. Pochowaj wszystkie rzeczy związane z Twoim życiem prywatnym - albumy oraz zdjęcia. Twoje mieszkanie ma być nową przestrzenią dla nabywcy, który patrząc na nie, zacznie w głowie planować swoje nowe życie. Kup do mieszkania świeże kwiaty, nowe poduszki oraz zasłony - mieszkanie powinno wyglądać na czyste, świeże i lekkie.


Dobrze przygotowane ogłoszenie

Solidnie przygotowane ogłoszenie o sprzedaży to podstawa. Najważniejsze to zadbać o szczegółowy opis mieszkania i jego lokalizacji - podkreśl jego atuty oraz wspomnij o drobiazgach, które być może dla Ciebie nie mają znaczenia, ale mogą okazać się pomocne dla potencjalnego nabywcy. Tworząc ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, należy używać języka korzyści, ale jednocześnie być szczerym i nie bać się wspomnieć o mankamentach. W ogłoszeniu warto również umieścić dobrze wykonane zdjęcia, które zaprezentują mieszkanie z jak najlepszej strony - powinno znaleźć się w nim 7-8 ujęć nieruchomości.


Dzień otwarty

To amerykański trik na skuteczną sprzedaż nieruchomości. Organizując dzień otwarty, zwróć uwagę na to, aby mieszkanie było uporządkowane i czyste, zadbaj o przyjemny zapach i świeże kwiaty oraz owoce. Możesz również pokusić się o przygotowanie małego poczęstunku dla gości - uwierz, że tak przygotowany dzień otwarty przyniesie ogromne korzyści!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.