Jak przygotować nieruchomość pod wizytę klienta?

  • Data dodania: 30.08.2022
  • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości

Właściciel nieruchomości wystawionej na sprzedaż chcąc jak najszybciej znaleźć nabywcę, musi bardzo dobrze przygotować się do wizyty potencjalnych kupców. Jest wiele rzeczy, o których warto pamiętać w trakcie czekania na klienta, który zdecydowanie będzie wiedział, o co chce zapytać. Nie chodzi tylko o wygląd czy wystrój nieruchomości, ale także o znajomość jej stanu technicznego i posiadanie zestawienia kosztów za mieszkanie lub dom.


 


Pierwsze wrażenie — na co zwracają uwagę klienci przy zakupie nieruchomości


Klienci szukający swojego nowego miejsca do życia chcą znaleźć coś, gdzie będą się czuli komfortowo i bezpiecznie. W związku z tym, wchodząc do oglądanego mieszkania lub domu, bardzo ważne będzie ogólne pierwsze wrażenie. Wiadomo, że zakup nieruchomości to poważna sprawa, dlatego sprzedający musi odpowiednio wszystko przygotować. Pomocna może się okazać wiedza z zakresu homestaging, opisana w dalszej części tekstu. W pierwszej kolejności po przekroczeniu progu zauważony zostanie ogólny stan nieruchomości to, czy jest posprzątane, czy jest w nim dużo różnych przedmiotów wprowadzających chaos. Porządek powinien panować wszędzie, łącznie z wnętrzem szaf, do których czasami oglądający lubią zajrzeć. Oczywiście nie obędzie się bez porównywania tego, co przedstawiają zdjęcia zamieszczone w ogłoszeniu ze stanem faktycznym. Mając to na uwadze, sprzedający może sprawić, że sprzedaż nieruchomości nie będzie trwała zbyt długo.


 

Co należy wiedzieć o nieruchomości podczas sprzedaży


Sprzedaż nieruchomości to zadanie, które trzeba odrobić celująco. Jest wiele istotnych zagadnień do przygotowania. Podstawą są kwestie prawne, takie jak zapisy w księdze wieczystej, o której numer może poprosić kupujący. W momencie niewyjaśnionych spraw własnościowych sprzedaż nieruchomości może zostać opóźniona. Warto też mieć dokument potwierdzający brak zadłużenia. Nie obejdzie się również bez znajomości podstawowych informacji odnośnie kosztów najmu czy rachunków za media. Ogólna wiedza na temat stanu technicznego mieszkania, tudzież domu też jest niezbędna, można wyjaśnić co i kiedy było remontowane lub wymieniane. Do tego wszystkiego warto jeszcze pamiętać o otoczeniu, w jakim znajduje się nieruchomość. Często ważna jest szacunkowa odległość do szkoły, sklepu, lekarza lub przystanku autobusowego. Klient zdecydowany na zakup nieruchomości może chcieć od razu podjąć negocjacje ceny i omówienie potrzebnych dokumentów niezbędnych do sfinalizowania transakcji.


 

Homestaging - co to?


W dużym skrócie można by powiedzieć, że homestaging to przygotowanie mieszkania lub domu, żeby jak najszybciej sprzedać lub wynająć nieruchomość, poprzez odpowiednią aranżację.
Homestaging nie jest trudny, można samemu wprowadzić w życie techniki z nim związane lub wynająć do tego profesjonalistów. Wspomniany wcześniej porządek i brak nadmiaru rzeczy mogą się przyczynić do lepszego wyobrażenia sobie przez kupującego, jak sam chciałby zagospodarować przestrzeń, dlatego też ważne jest usunięcie wszystkich osobistych pamiątek i zdjęć. Jeśli pozwala na to budżet, warto pomyśleć o odświeżeniu ścian i sufitów. Czyste, najlepiej białe lub bardzo jasne wnętrza prezentują się o wiele lepiej niż te z widocznymi różnymi zabrudzeniami.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.