Biuro nieruchomości Rzeszów radzi, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową w 2023 roku?

  • Data dodania: 13.12.2022
  • Autor wpisu: Opaliński Nieruchomości
Rynek nieruchomości wolno, ale konsekwentnie dostosowuje się do dynamicznych zmian spowodowanych przez sytuację gospodarczą w kraju. Ceny za metr kwadratowy wciąż nie spadają, jednak wydaje się to nieuniknionym procesem. Jednym z głównych przyczyn są wysokie stopy procentowe oraz malejąca zdolność kredytowa Polaków. Chętnych, którzy wybierają biuro nieruchomości Rzeszów, nie brakuje. Osoby, którą myślą o zaciągnięciu kredytu w najbliższym czasie powinny w pierwszej kolejności zadbać o spłatę posiadanych produktów kredytowych takich jak karty kredytowe, limity na koncie, produkty zakupione na raty. Takie kroki bez wątpienia zwiększą szansę na otrzymanie kredytu, a biuro nieruchomości będzie mieć większe pole manewru w poszukiwaniu idealnej nieruchomości. Oprócz tego swoją zdolność kredytową warto sprawdzić w jak największej liczbie banków, gdyż różnice w kalkulacjach, w poszczególnych placówkach znacznie od siebie odbiegają. W taki sposób można uzyskać kwotę kredytu nawet o 100 tys. zł. większą.

Nieruchomości Rzeszów — prognozy rynku nieruchomości na 2023 rok


W ostatnim czasie ceny mieszkań pozostają stabilne. Rynek mieszkaniowy w Polsce obecnie nie odnotowuje dynamicznych zmian. Nie jedno biuro nieruchomości zajmujące się rynkiem pierwotnym dostrzega równowagę — przez spadek popytu, deweloperzy wstrzymali realizację nowych inwestycji. Mimo to istnieją sytuacje, gdzie w konkretnych rejonach miasta istnieje nadpodaż, a w innych niedobór mieszkań. Wysokie stopy procentowe i dość ostre wymagania co do oceny zdolności kredytowej skutecznie ograniczają grono osób kwalifikujących się na otrzymanie kredytu. Sytuacji nie poprawia fakt, iż dochody kredytobiorców nie wzrastają tak dynamicznie, jak ceny. Nasze biuro Nieruchomości Rzeszów śledzi coraz to nowsze oferty promocyjne banków, które stale się pojawiają. Choć ciekawa oferta może zachęcić to warto podchodzić do takiej oferty ostrożnie, dokładnie analizując daną ofertę.

Biuro nieruchomości Rzeszów — najem mieszkań w 2023 roku


Po ponad 10 miesiącach konsekwentnych podwyżek stawek najmu ceny zaczynają powoli spadać. Już w październiku stawki najmu obniżyły się w 9 na 16 badanych miast. W 2 z nich ceny nie zmieniły się, a w kolejnych 5 odnotowano dalsze wzrosty. Największy spadek odnotowano w Katowicach, bo aż -9% m/m w stosunku do cen na początku 2022 roku. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy ceny najmu mieszkań w 2023 roku wciąż będą spadać. Wiele zależy od wysokości stóp procentowych, dostępności mieszkań do zakupu, a także sytuacją polityczną za naszą wschodnią granicą. Biuro nieruchomości zwraca również uwagę na zwiększony popyt na wynajem mieszkań, który jest podyktowany spadkiem dostępności kredytów hipotecznych. Niemniej jednak przez konkurencyjne oferty wynajmu mieszkań oraz trudne do zaakceptowania przez najemców podwyżki, właściciele muszą liczyć się z tym, że może być im trudno znaleźć lokatora. Z tego względu można liczyć na niewielkie spadki cen za wynajem nieruchomości Rzeszów.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.