Home Staging - czym jest?

  • Data dodania: 05.05.2022

Co to jest home staging? To technika sprzedaży dla domów, która obecnie jest uznawana za jedną z najskuteczniejszych. Pozwala ona na wyobrażeniu sobie przez potencjalnego nabywcę, jak może wyglądać jego nowy dom, a tym samym - wybór nieruchomości, która w stu procentach będzie spełniała jego oczekiwania.


Home Staging - czym jest?

Chcąc zdefiniować to wyrażenie w najprostszy sposób, można stwierdzić, iż jest to technika polegająca na całkowitym dopasowaniu wystroju wnętrza z zamiarem zaprezentowania nieruchomości na sprzedaż. Należy dokonać depersonalizacji domu lub mieszkania w taki sposób, aby wykorzystać każdy możliwy kąt oraz sprawić, że nieruchomość stanie się atrakcyjna dla osób ją odwiedzających. Potencjalny nabywca nieruchomości, w której został wykonany home staging, musi mieć możliwość określenia rzeczywistej zawartości każdego pomieszczenia, a tym samym potencjału swojego nowego domu lub mieszkania. Jeśli więc zastanawiasz się, co to jest home staging konkretnie, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.


Home Staging - jak pomaga w sprzedaży nieruchomości

Prawidłowo wykonany home staging może znacznie przyspieszyć proces sprzedaży nieruchomości. Poprzez wyróżnienie jej spośród całego morza ofert można stworzyć emocjonalny związek pomiędzy domem lub mieszkaniem a jego przyszłym właścicielem. Kluczowym elementem home stagingu jest inscenizacja, która wydobywa z każdego pomieszczenia maksimum możliwości - oznacza to więc, że naprawdę niewielki pokój będzie wydawał się przestronny, natomiast sporej wielkości salon faktycznie okaże się mniejszy. Ta technika jest szczególnie przydatna w przypadku, gdy nieruchomość ma nietypowy układ lub jest niefunkcjonalna, ponieważ może przedstawić ją w korzystnym świetle. Profesjonalny home staging (kurs w tym kierunku jest przydatny) może przyczynić się także do sprzedaży domu powyżej jego wartości.


Jak powinien wyglądać prawidłowy Home Staging?

Dobry home staging - co to oznacza? Może oznaczać to zarówno usunięcie zbędnych przedmiotów (np. zdjęć rodzinnych czy zabawek dziecka), zmianę stanu technicznego nieruchomości, jak i przemalowanie ścian czy rozmieszczenie mebli. Żeby można było uznać home staging za wykonany w sposób prawidłowy, należy mieć na uwadze trzy podstawowe punkty:


1. Czystość, zadbane pomieszczenia - dom wystawiony na sprzedaż powinien być schludny, niezagracony i wolny od zapachów. W każdym pomieszczeniu należy zostawić jedynie najpotrzebniejsze przedmioty, aby nie sprawiały wrażenia "przeładowanych".


2. Dodatki i akcesoria to przedmioty, które mogą poprawić atrakcyjność pomieszczenia oraz sprawić, że dom będzie sprawiał wrażenie przytulnego. Powinny one więc współgrać z całym wystrojem.


3. Podczas sprzedaży nieruchomości, pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Powinno ono więc być budowane już od momentu przekroczenia bramy domu lub drzwi mieszkania - korzystnie prezentujące się podwórko lub czysty korytarz mają na to ogromny wpływ.


Home staging to technika, która jest przydatna zarówno dla osoby sprzedającej, jak i przyszłego właściciela. Nie ulega jednak wątpliwości, że inscenizacja powinna zostać wykonana przez profesjonalistę - tak, aby wydobyć z nieruchomości potencjał i nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego.

Facebook

Ostatnie posty

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.